KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14721034
nr 1472 1034
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Sydländskt motiv. Signerad och daterad 1952. Olja på duk, 54x65, yttermått inklusive ram: 58x69 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 30 maj 2022
kl 20:38:00
15/5 16:26:34
- Klassiska
30 maj
Klassiska
Läs mer om Klassiska